Sevgili meslektaşlarımız,

Ülkemizi derinden etkileyen ve hepimizi üzen depremin yaralarını sarmayı sürdürdüğümüz bu süreçte, bilimsel etkinliklere devam etmekte kararlıyız. Bu amaçla; aynı zamanda Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünü de kutlayacağımız bu özel yılda sizleri; 16-19 Kasım 2023 tarihlerinde 9. Ulusal Fıtık Kongresi’ni düzenleyeceğimiz doğa harikası Kapadokya’ya davet etmekten büyük mutluluk duymaktayız.

Bu yıl ki kongremizin ana teması ‘’Zor Fıtıklar; birlikte en güvenli ve başarılı tekniği bulmak’’ olacaktır. Bu kongrede, elbette geleneklerimizi de hatırlayarak, cerrahi teknik ve teknolojideki gelişmelerle birlikte fıtık cerrahisini ülkemizde daha iyi bir geleceğe taşımaya devam edeceğiz.

Kongremizde; ulusal ve uluslararası camialarda alanında bilgi ve deneyim sahibi konuşmacıların katılımıyla, güncel literatür bilgilerinin ışığında, bilimsel içeriği zengin, cerrahi bilgi ve tekniğimize katkı sunacak konuşmalardan oluşacak bir program hazırlamanın gayreti içerisindeyiz. Görsel ağırlıklı sunumlar, video oturumlar ve interaktif tartışmaları da ön planda tutacağız.

Ayrıca, mükemmel doğası ve tarih kokan yapısıyla Kapadokya; birbirimize olan hasretimizi gidermek ve yeni dostluklar kurmak için iyi bir hava yaratacaktır.

Kongremizde, 16-19 Kasım 2023’te, Cumhuriyetimizin 100.kuruluş yıldönümünde görüşmek üzere…

Sevgi ve saygılarımızla…

 

   Prof. Dr. Atıl ÇAKMAK                                    Doç. Dr. Akın Fırat KOCAAY

   Kongre Başkanı                                            Kongre Sekreteri