kapadokya-1068x381

Kapadokya Tur programı

Sabah kahvaltıdan sonra 10:00'da otelden hareketle Ürgüp ile Avanos yolu üzerindeki Devrent Vadisinde mola verip bölgenin jeolojik oluşumunu anlayabilmek için çok çeşitli peri bacası şekillerini göreceğiz. Turumuza devamla ülkemizin en önemli turistik çekiciliklerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret edeceğiz. Doğu Roma ve Bizans dönemi erken Hristiyanlarının kayalara oyarak yaptığı kilise ve manastırların yer aldığı müzede göreceğimiz yapıların iç mekan duvarlarını süsleyen freskler eski ve yeni ahitten sahneleri sergilemektedir. Fotoğraf çekimleri için verilecek serbest zamandan sonra Göreme yakınlarındaki Esentepe adı verilen tepeden panoramik seyir için bir mola vereceğiz. 

Daha sonra bölgenin en büyük yerleşim merkezi Ürgüp kasabasında öğle yemeği molası ve alışveriş için serbest zaman verilecektir. Ürgüp Üç Güzeller‘de fotoğraf molası verilecektir. Uçhisar’da şarap fabrikası ziyaretinde bulunacağız. Burada Kocabağ Şarap Fabrikasını ziyaret edip ürettikleri şarapların tadımı yapılacaktır. Daha sonra Paşabağı adı verilen ve Kapadokya’nın en büyük peri bacalarını göreceğimiz bir vadiyi ziyaret ediyoruz.. Sonrasında ülkemizin en uzun nehri Kızılırmak üzerinde yer alan Avanos kasabasından geçip bölgenin en ünlü çömlek atölyelerinin birinde çömlek yapımını izleyeceğiz. Turumuz akşam üzeri Perissia Otelde son bulacaktır. 

Not:

Daha önce kayıt yaptıran katılımcılarımız için,  ücretsiz, refakatçileri için ücretli olup, kayıt sırasında refakatçiler için Tur kaydı yaptırılabilir.

Otelden havalimanına transfer araçlarımız ulaşım sağlayacaktır.